Facebook

Hatha joga

Hatha joga je storočiami preverená prax nielen s telom, ale aj dychom a mysľou. Je vhodná pre každého.

Náplňou lekcií je výuka jednotlivých pozícii (Asán), plynutie a spojenie pozície s dychom a tiež relaxácia. Spojenie týchto troch elementov tvorí hamonický celok, ktorý umožňuje dokonalé sústredenie pozornosti na seba samého. 

Na úrovni mysle Hatha joga pestuje pozornosť voči tomu, čo sa objavuje v našom fyzickom, emocionálnom a energetickom tele. Ukotvuje nás pevne v prítomnom okamžiku a pomáha nám kultivovať slobodný a radostný prístup k životu.

Ako prebieha lekcia

Každá lekcia je variabilná a upravená podľa aktuálnych potrieb a zdravotného stavu praktikujúcich. V každej pozícii sa snažíme nachádzať stabilitu a pevnosť, ale zároveň aj jemnosť a uvoľnenie.

Náročnejšie pozície sa dajú modifikovať podľa obmedzení a potrieb každého cvičiaceho.

Dĺžka trvania lekcie: 90 min.

 

Prínosy pravidelného cvičenia

  • Posilňuje imunitu
  • Podporuje energetickú rovnováhu organizmu 
  • Posilňuje nervový systém
  • Upokojuje myseľ
  • Zvyšuje schopnosť zvládať stres
  • Zlepšuje schopnosť koncentrácie a vnímania
  • Napomáha flexibilite a pohyblivosti kĺbov, kostí a spojivových tkanív

Pre koho sú lekcie určené

mladí

ľudia stredného veku

 

so zdravotným obmedzením

len nie leniví :)

Krásou jogy je jej univerzálnosť. Cvičiť môže každý. Pozície v Hatha joge sú relatívne jednoduché a nenáročné na fyzickú silu či extrémnu ohybnosť.

Hatha joga je tiež vhodné doplnkové cvičenie pre tých, ktorých hlavnou praxou sú viac dynamické druhy cvičení ako Ashtanga.

Aktuálne kurzy a workshopy

 

Príprava na lekciu

Oblečenie

Najlepšie sa budete cítiť v pohodlnom oblečení z prírodných materiálov. Cvičíme bosí, odporúčame priniesť teplé ponožky na záverečnú relaxáciu.

Pomôcky na cvičenie

Počas cvičenia sa používajú rôzne pomôcky: jogamatky, deky, kocky, valce. Pomôcky máme zdarma k zapožičaniu na všetkých miestach, kde cvičíme. Aj napriek tomu, že podložky sa snažíme udržiavať v čistote, z hygienických dôvodov odporúčame si priniesť svoju vlastnú. 

Nápoje a jedlo

V priebehu lekcie sa neodporúča piť. Akonáhle sa napijete, dochádza tak k ochladzovaniu organizmu a tiež narušovaniu plynulosti cvičenia a toku energie.

Po lekcii sa môžete občerstviť na Yoga Shala štúdiu čajom či vodou.

Nejedzte min. 2 hodiny pred lekciou (v prípade, že máte pred lekciou hlad, dajte si napr. zahrsť orechov či sušeného ovocia).

Zdravotné obmedzenia

Pokiaľ máte akékoľvek zdravotné obmedzenie (ste po operácií, máte vážne problémy s chrbticou, kolenami a pod.) vždy pred lekciou upozornite vášho učiteľa.

Nie je nutné vynechávať cvičenie Hatha jogy počas menštruácie. Naopak práve Hatha joga môže pôsobiť v tomto období blahodárne. 

V prípade akýchkoľvek otázok sa obráťte na svojho učiteľa

 

Cena lekcie a rozvrh

Cena lekcie: 6 € / 90 min.

Ceny všetkých lekcií nájdete v našom Cenníku.

Aktuálny rozpis všetkých lekcií nájdete v našom Rozvrhu.

 

 

 

Prihláste sa na odber noviniek
Hore