Facebook Instagram Youtube

Kundalini joga 

Pracuje s usmernením životnej energie do jednotlivých energetických centier, známych ako čakry. Na to sa používajú rozmanité techniky od asán, repetitívnych pohybov, cez dychové cvičenia, mantry, mudry, až po meditácie. Na rozdiel od ostatných druhov jogových cvičení však nekladie taký dôraz na techniky fyzických pozícií (asán) ale viac na dych a meditácie.

Je jednou z ciest, ktorá Vás môže doviesť k pochopeniu zdroja a zmyslu života, ku šťastiu, prosperite a odvahe. Tým, že Kundalini joga zjednocuje telo, myseľ i dušu, sa naše telo stáva silnejšie a pružnejšie, myseľ dokáže odbúrať zaužívané a nevyhovujúce vzorce a duša objaví svoje poslanie a radosť zo života.

Ako prebieha lekcia

Je určená pre bežných ľudí, netreba mať s jogou žiadne skúsenosti. Cvičenia sú jednoduché, založené skôr na dynamicky cvikov a práce s dychom. Súčasťou každej lekcie je i meditácia s mantrou alebo bez mantry (pranayama).

Učiteľ pristupuje ku každému cvičiacemu individuálne a na základe jeho aktuálneho rozpoloženia a zdravotného stavu mu dopomáha do jednotlivých pozícií, prípadne určí alternatívnu pozíciu.

Dĺžka trvania lekcie: 90 min.

Prínosy pravidelného cvičenia

 • Detoxikuje telo
 • Znižuje dopad stresu
 • Zlepšuje pevnosť a pružnosť tela
 • Zlepšuje zdravie kĺbov
 • Zlepšuje funkciu imunitného systému
 • Zlepšuje fyzickú kondíciu a vytrvalosť
 • Odbúrava prebytočnú telesnú hmotnosť
 • Posilňuje dýchací a nervový systém
 • Posilňuje kardiovaskulárny systém
 • Zlepšuje schopnosť koncentrácie a vnímania
 • Zlepšuje trávenie, metabolizmus, hormonálnu nerovnováhu

Pre koho sú lekcie určené

mladí

ľudia stredného veku

so zdravotným obmedzením

len nie leniví :)


Krásou jogy je jej univerzálnosť. Cvičiť môže každý. Lekcie sú vhodné pre začiatočníkov i pokročilých, ktorí vyhľadávajú dynamický pohyb. Určitá fyzická zdatnosť je pre cvičenie výhodou, nie však podmienkou.

AKTUÁLNE KURZY A WORKSHOPY

Príprava na lekciu

Čo si priniesť so sebou

Najlepšie sa budete cítiť v pohodlnom oblečení z prírodných materiálov.
Odložte si všetky šperky a doplnky, ktoré by vám mohli prekážať.

Pomôcky na cvičenie

Deky a jogamatky máme zdarma k zapožičaniu na všetkých miestach, kde cvičíme. Aj napriek tomu, že podložky sa snažíme udržiavať v čistote, z hygienických dôvodov odporúčame si priniesť svoju vlastnú.

Nápoje a jedlo

V priebehu lekcie sa neodporúča piť. Akonáhle sa napijete, dochádza tak k ochladzovaniu organizmu a tiež narušovaniu plynulosti cvičenia a toku energie.
Po lekcii sa môžete občerstviť v Yoga Shala štúdiu čajom či vodou.
Nejedzte min. 2 hodiny pred lekciou (v prípade, že máte pred lekciou hlad, dajte si napr. za hrsť orechov či sušeného ovocia)

Hygiena tela

V Ashtanga joge sa odporúča pred cvičením očista tela formou kúpeľa alebo sprchy. Po lekcii sa podľa Ajurvédy odporúča ponechať pokožka bez umývania aspoň 30 min.

Zdravotné obmedzenia

Pokiaľ máte akékoľvek zdravotné obmedzenie (vážne problémy s chrbticou, kolenami, ste po operácii a podobne), vždy pred lekciou upozornite vášho učiteľa.

Cvičenie jogy počas prvých troch dní menštruácie odporúčame úplne vynechať. Ashtanga joga využíva silne energetické zámky, bandhi, ktoré zabraňujú prirodzenému prúdeniu krvi. Taktiež by ste sa v tomto období mali vyvarovať pozíciam hlavou dole, extrémnym záklonom a určitým typom rotačných cvičení.

Naopak Yin joga môže pôsobiť v tomto období blahodarne. Pre tehotné ženy odporúčame špeciálne lekcie Jogy v tehotenstve.

V prípade akýchkoľvek otázok sa obráťte na svojho učiteľa.

Cena lekcie a rozvrh

Cena lekcie: 7 € / 90 min.

Ceny všetkých lekcií nájdete v našom Cenníku.

Aktuálny rozpis všetkých lekcií nájdete v našom Rozvrhu.


Prihláste sa na odber noviniek
Hore