Facebook Instagram Youtube

TELO V TOKU POHYBU A PRIESTORE - workshop

Práca s telom počas tohto víkendového workshopu je kombináciou techniky nového tanca a jogy. Pozostáva z rôznych uvedomovacích pohybových, až tanených cvičení v priestore. Je napojená na uvoľňovanie zádrhov v artikulačných spojoch tela, na dýchanie, na prenos energie. Počas hodín sa pokúšame o neustále dotýkanie sa zdroja našej energie, ktoré si nabijeme ranným cvičením. Novopoznanú telovú skúsenosť prenesieme na zlepšovanie možností pre pohyb, zvyšovanie flexibility tela a potechu z vitálneho a tekutého pohybu v
priestore.

Online registrácia

 

KEDY

  • 11.-12- júna 2016 (sobota, nedeľa) 9.00 - 12.00/obed/13.30 - 15.30

KDE

  • Yoga Shala, Mierové námestie 14, 1. poschodie, Trenčín

CENA

  • 45 Eur, 40 Eur študenti

VEDIE

  • Kamala Brestica

 

VIAC INFO

Pozornosť sústredím 4 vrstvám:
1. vrstva kostrovej štruktúry
Prostredníctvom práce s kĺbami uvoľňujeme napätie v tele. Svaly a šľachy, ktoré sa upínajú na jednotlivé kosti a kĺby tým dostávajú pokyn uvoľnenia, pretože pozornosť sa presúva inam - na ich artikuláciu.
2. vrstva dýchania/prány
Dýchanie nám umožňuje oživiť partie v tele, ktoré nie sú používané. Ak nie sú používané, tak ani mozog k nim nemá vytvorenú nervovú sieť - neurotransmittery, ktoré prenášajú informácie.
Dýchaním podporujeme nielen uvoľnenie zádrhov v tele, ale i každý pohyb.
3. vrtva energie
Energetická výdatnosť tela je dôležitým faktorom. Ako sa dobiť, aby telo bežným spôsobom pracujúceho človeka, alebo tanečníka, herca, performera, movera mohlo efektívne pracovať? Na dobíjanie slúžia cvičenia “do in”, práce s centrami, ako aj imaginatívna metóda prepájajúca tieto pohybové centrá v tele.
4. vrstva hlasová
Hlas využívam len ako podporu na začiatku hodín. Precítenie vibrácii v brušnej dutine pripravuje telo na prienik do hlbších vrstiev tela a lepší tok informácii.

 

Workshop je určený pre všetkých.

 

 

Prihláste sa na odber noviniek
Hore