Facebook Instagram Youtube

Joga pre mamičky

Joga pre mamičky (Postnatálna joga) vychádza z princípov klasickej Hatha jogy. Zameriava sa najmä na uvoľnenie chrbtice, krku a ramien namáhaných najmä pri dojčení a manipulácii s bábätkom. Zároveň sa venuje posilňovaniu brušného, chrbtového svalstva a svalov panvového dna.

 

Ako prebieha lekcia

Koncept jednotlivých lekcií formulujeme s prihliadnutím na aktuálnu účasť mamičiek a bábätiek na lekcii. S citom vyberáme vhodné ásany (pozície) a cviky tak, aby cvičenie bolo šetrné a rešpektovalo zmeny ženského tela spôsobené počas tehotenstva a po pôrode. Súčasťou lekcie je aj pranayama (dychové cvičenie), krátka meditácia a relaxácia.

Cieľom lekcie je revitalizácia síl, návrat do fyzickej kondície pred pôrodom, relaxácia a uvoľnenie. Joga vám môže pomôcť cítiť sa dobre vo vlastnej koži, zlepšiť to, ako svoje telo vnímate a lepšie sa vyrovnať so zmenami vo vašom "novom" živote.

Na cvičenie môžete prísť aj s bábätkom, ktoré tiež zapojíme do niektorých pozícií. Bábätká môžu tiež ležať v bezpečnej a pohodlnej blízkosti vedľa mamičiek, aby mohli pozorovať, čo sa okolo nich deje, prípadne si môžu aj pospať.

V pobočke MC Srdiečko na Dlhých Honoch máme k dispozícii kompletné zázemie pre deti tj. hračky, nočníky, prebaľovací pult, postieľku, bean bag či jedálenskú stoličku. Vaše deti sa tu budú cítiť pohodlne a vy máte šancu venovať tento čas sami sebe a vášmu rastúcemu bábätku.

AKTUÁLNE KURZY A WORKSHOPY

Prínosy pravidelného cvičenia

  • Pevnejšie a zdravšie telo
  • Správne držanie tela
  • Kvalitnejší spánok
  • Prehĺbenie schopnosti relaxovať
  • Pozitívne naladenie a sebavedomie
  • Posilňovanie vzťahu a puta s bábätkom
  • Posilňovanie svalov panvového dna

Pre koho je určená

Postnatálna joga, Joga pre mamičky, cvičenie pre mamičky, Hatha joga, panvové dno, pranayama, meditácia, relaxácia, zdravšie telo

mamičky s bábätkami

 

Postnatálna joga, Joga pre mamičky, cvičenie pre mamičky, Hatha joga, panvové dno, pranayama, meditácia, relaxácia, zdravšie telo

nie pre lenivé :)

 

Postnatálna joga je vhodná pre mamičky po ukončenom období šestonedelia, najlepšie však dva mesiace po prirodzenom pôrode a pokiaľ uzná ošetrujúci lekár mamičku zdravou. Po pôrode cisárskym rezom musí dať k cvičeniu súhlas lekár, najčastejšie medzi tretím až štvrtým mesiacom po pôrode.

Príprava na lekciu

Čo si priniesť so sebou

Najlepšie sa budete cítiť v pohodlnom oblečení z prírodných materiálov.
Odložte si všetky šperky a doplnky, ktoré by vám mohli prekážať.

Pomôcky na cvičenie

Deky a jogamatky máme zdarma k zapožičaniu na všetkých miestach, kde cvičíme. Aj napriek tomu, že podložky sa snažíme udržiavať v čistote, z hygienických dôvodov odporúčame si priniesť svoju vlastnú.

Počas cvičenia sa často používajú rôzne kocky a valce, ktoré sú tiež dostupné k zapožičaniu.

Zdravotné obmedzenia

Pokiaľ máte akékoľvek zdravotné obmedzenie (vážne problémy s chrbticou, kolenami, ste po operácii, a podobne), vždy pred lekciou upozornite vašu cvičiteľku.

 

V prípade akýchkoľvek otázok sa obráťte na vašu cvičiteľku.

 

Cena lekcie a rozvrh

Cena lekcie: 4 € / 60 min.

Ceny všetkých lekcií nájdete v našom Cenníku.

Rozpis všetkých lekcií nájdete v našom Rozvrhu.

 

Prihláste sa na odber noviniek
Hore