Facebook Instagram Youtube

Joga Flow Workshop s Katarínou Brestovanskou

Na Hodine Jogy budeme telo masírovať plynulým cvičením tzv. Joga Flow. To znamená, že budeme prechádzať plynule z jednej jogovej ásany do druhej, v pozíciach budeme zotrvávať len pár nádychov a výdychov. Na začiatku hodiny si rozanalyzujeme Súrya Namaskár - Pozdrav Slnku, ako funguje naše telo, čo robím, čo robia moje telesné končatiny, kde je centrum a ako v jednotlivých ásanách môžem vytvoriť priestor pre ľahké prevedenie pohybu. Zaspievame si aj Kirtan, nech sa nám lepšie cvičí :-)

Keďže mojím povolaním je tanec snažím sa s telom pracovať celostne. Zameriavam sa na viaceré aspekty tela ako sú energetické cvičenia, uvoľňovacie techniky, dýchacie cvičenia, práca s hlasom a samozrejme samotné jogové cvičenia. Snažím sa vo svojej jogovej praxi o to, aby aj náročné jogové prvky, či série ásan boli vykonávané ľahko, bez silenej námahy, s podporou kostrovej štruktúry a energetického využitia telesných centier. A určite s láskou k svojmu telu, teda nie s tým, že sa idem zničiť na kašu :-).

ONLINE REGISTRÁCIA

 

KEDY

  • 12.1.2019 9:00 - 15:00 hod.

KDE

  • Yoga Shala  - Osloboditeľov 667/1A, Trenčín 

CENA

  • 45 Eur

VEDIE

  • Katarína Brestovanská

 

Katarína Brestovanská

Dynamickú Shadow Jogu som začala praktikovať na hodinách s Benitom Šoltýsom. Neskôr som absolvovala dvojročný certifikovaný kurz Flow Jogy so Sri Louise / Underground Yoga parlour for self-knowledge and social justice vo Viedni. Sri Louise je jogová pankáčka, kultúrna aktivistka. Naučila ma kritickému mysleniu v joge, ako byť vo svojej jogovej praxi v kontakte so sebou, neustále sa pýtať prečo a hľadať dôveryhodné zdroje. Nepatrí do žiadnej jogovej školy. Napriek tomu s nadhľadom mi odovzdala spôsob ako nastúpiť na svoju cestu. Časť z tohto učenia sa pokúšam odovzdávať ďalej.
Pravidelne sa vzdelávam, zúčastňujem rôznych somatických workshopov doma i v zahraničí. Oporou pre vyučovanie jogy je mi súčasný tanec - teda jeho komplexita, ktorá zahŕňa doterajšie poznané vrstvy a poznatky o tele.

 

Prihláste sa na odber noviniek
Hore